Vaše dovolená

Sdílejte tuto stránku:


POČASÍ | další počasí:Počasí Tunisko

Tunisko počasí aktuálně a předpověď počasí na 5 dnů.

POČASÍ Tunisko HLAVNÍ STRANA

MĚŘICÍ METEOSTANICE Tuniska

Beja
Bizerte
Djerba Mellita
El Borma
El Kef
Gabes
Gafsa
Habib Bourguiba
Jendouba
Kairouan
Kasserine
Kebili
Kelibia
Medenine
Monastir
Nabeul
Remada
Sfax El-Maou
Sibi Bou Said
Siliana
Tabarka
Tataouine
Thala
Tozeur
Tunis Kartágo
Zaghonan Magrane

Jak si zobrazíte předpověď na dalších 5 dnů? Klikněte na bannery níže


Tunisko AKTUÁLNĚ


 Tunisko předpověď počasí Tunis Kartágo na 5 dnů  Tunisko předpověď počasí Sibi Bou Said aktuálně na 5 dnů

 Tunisko předpověď počasí Monastir na 5 dnů  

!!! upřete svůj zrak na sloupec vlevo,
pod odkazy se skrývají další měřicí stanice Tuniska

O počasí a podnebí v Tunisku

Tunisko leží v severní části Afriky. Ve vnitrozemí převládá podnebí kontinentální, pobřežní oblasti jsou pod vlivem středomořského klimatu. Ve vnitrozemí jsou mnohem patrnější rozdíly teplot v letních a zimních měsících, ve dne a v noci a teplotní rozpětí se také mění v závislosti na nadmořské výšce. Celkový roční úhrn srážek je z dlouhodobého hlediska velmi proměnlivý. Většina deštivých dnů v jednotlivých oblastech spadá do období od druhé poloviny října do konce března.

Horký vítr Sirocco

V Tunisku někdy (v létě z jihu a jihozápadu) vane horký vítr zvaný Sirocco, který s sebou přináší vysoké teploty vzduchu.

Různé klimatické vlivy

Vzhledem k různým klimatickým vlivům není Tunisko zemí, která by poskytovala ve všech svých koutech celoročně vynikající podmínky pro dovolenou s tropickými teplotami a téměř neustálým slunečním svitem. Každá oblast a každé roční období může nabídnout turistům něco jiného. Proto je Tunisko destinací, která dokáže pohostit a být atraktivní pro nejrůznější typy cestovatelů a návštěvníků.


Vaše dovolená v Tunisku od března do prosince

Průměrné teploty i délka denního slunečního svitu jsou v závislostí na geografické poloze a přírodních podmínkách jednotlivých lokalit velmi různorodé. Obecně lze říci, že nejvyšší teploty dosahují v srpnu průměrně 30°C a až 12- ti hodinový denní sluneční svit je typický pro červenec. Jaro, které vyniká především širokou paletou druhů nádherně kvetoucích květin, trvá od března do května, kdy turisty může příjemně osvěžit lehký deštík. Od června do září (s vrcholem v srpnu) je v Tunisku nejtepleji. Jde také o turisticky nejžádanější období, přirozeně s nejvyššími cenami. Díky velkému horku není tato doba ale nejvhodnější pro milovníky výletů a poznávání památek. Pro poznávání Tuniska se hodí spíše podzim - období od poloviny září do začátku prosince, kdy je moře stále ještě krásně vyhřáté. Tuniská zima je vhodná zejména pro návštěvu Sahary nebo pozorování četných druhů migrujících ptáků. Zájezdy do Tuniska jsou však pořádány celoročně a například ostrov Djerba je právě přes zimu vzhledem k příznivému počasí velmi vyhledávanou lokalitou.
KOLIK HODIN JE V MÍSTĚ?

NABÍDKA ZÁJEZDŮ DO TUNISKA

VYBERTE SI ZÁJEZD PODLE SVÝCH PŘEDSTAV
ZADEJTE POŽADAVKY DO FORMULÁŘE A KLIKNĚTE NA TLAČÍTKO "HLEDAT"

TOPlist

optimalizace PageRank.cz Doporučujeme: Implantáty